Zadbane piersi to zdrowe piersi!

Laura Lingerie
Chcesz aby Twoje piersi były jędrne i kształtne? Poświęć im trochę swojego czasu i uwagi. Zacznij od dobrania odpowiedniego biustonosza, który zapewni im zewnętrzne wsparcie i pomoże zachować zdrowy wygląd na lata. Następnie zapoznaj się z naszymi poradami dotyczącymi ich pielęgnacji.

W doborze odpowiedniego biustonosza pomogą Tobie nasze Konsultantki podczas indywidualnych warsztatów brafittingowych. W trakcie spotkań nauczą Ciebie jak prawidłowo dobrać odpowiedni rozmiar i model biustonosza oraz wytłumaczą, dlaczego źle dobrany stanik niekorzystnie wpływa nie tylko na wygląd ale zagraża również Twojemu zdrowiu.

Kiedy już znajdziesz idealny dla siebie model bielizny wygospodaruj kilka minut w ciągu dnia na pielęgnację biustu. Skóra dekoltu oraz piersi powinna być jędrna i nawilżona, aby miała siłę na podtrzymywanie ciężaru biustu. Niestety jest ona tak samo cienka i delikatna jak skóra szyi.

Dlatego tak ważna jest intensywna i regularna pielęgnacja. Należy pamiętać, aby zawsze kupować kosmetyki przeznaczone specjalnie do pielęgnacji biustu. Zawierają one składniki, które nawilżają, ujędrniają i napinają skórę.

Najważniejsze elementy pielęgnacji biustu:

 1. Pielęgnacja codzienna:
  • Codziennie, najlepiej rano i wieczorem, stosuj serum oraz krem przeznaczony do pielęgnacji biustu. Obecnie na rynku znajduje się szeroki wybór kosmetyków, ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych. W Internecie możemy również znaleźć artykuły organiczne (bez SLS i parabenów).
  • W przypadku gdy kosmetyki mają działanie nawilżające można stosować je na całe piersi. Jeśli zawierają dużą ilość składników aktywnych (wyciągi z roślin, różne witaminy) powinno się omijać brodawki, aby uniknąć ich podrażnienia.
  • Należy pamiętać, aby podczas aplikowania produktów robić delikatny masaż biustu. Wykonuje się ruch przypominający poziomą ósemkę. Można również kolistymi ruchami nakładając serum/krem zgarniać pierś od pachy do środka (kierując się w górę).
 2. Pielęgnacja stosowana 2-3 razy w tygodniu:
  • Dwa – trzy razy w tygodniu należy wykonywać peeling piersi, po którym nakłada się na nie maskę do pielęgnacji biustu.
  • W przypadku peelingu ze względu na delikatną skórę tych obszarów należy stosować peeling drobnoziarnisty.
  • Najlepsze działanie wykazują maski na bazie glinki oraz z dodatkiem kwasu hialuronowego.
  • Dodatkowo można stosować naprzemienne zimne i ciepłe kąpiele, które mają działanie ujędrniające. Stosowanie takiego zabiegu poprawi ukrwienie biustu. Przyczyni się również do poprawy wchłaniania kremów.

Dodatkowym atutem pielęgnacji biustu i jego okolic, jest dbanie o zdrowie. Codzienne masaże i aplikowanie kosmetyków może również spełniać rolę profilaktyki antynowotworowej. Według badań aż 80% zmian w piersiach kobiety wyczuwają same zarówno podczas samobadania, jak i codziennej pielęgnacji.

Samobadanie piersi krok po kroku-przeczytaj poprzedni artykuł